Tesla відкликає свої електромобілі з ринку: що це означає
Час від часу у ЗМІ з’являються повідомлена про те, що світовий флагман виробництва електричних машин відкликає свої кари з ринку через ті чи інші проблеми. Тільки за друге півріччя 2023 року це відбулося тричі:
- 16 000 авто – 21 липня.
- 55 000 авто – 17 жовтня.
- 2 млн авто – 13 грудня.
Що спонукає Ілона Маска до таких кроків та куди діваються всі ті браковані авто?
Компанія Bex Auto дає змогу українцям купити електромобіль новий, зокрема й Tesla, за доступною ціною. Спробуємо з'ясувати, що ховається за відкликанням автомобілів з ринку.
Причини, з яких Tesla відкликає свої авто з ринку
Кожного разу, коли у процесі експлуатації транспортного засобу виникають проблеми, що спричиняють аварії, це фіксується, зокрема, страховими компаніями. Коли накопичується критична маса однотипних помилок, на них звертають увагу наглядові органи, вивчають деталі та подають позов до суду про недбалість виробника. Це один із шляхів, що призводить до відкликання продукції з ринку. Інший – власні дослідження компанії, реакція на відгуки власників Тесла.
Список проблем, через які були відкликані сотні тисяч автомобілів, доволі довгий. Ось деякі з них:
- задні ліхтарі можуть не світитися;
- контролер авто може не виявити низький рівень гальмівної рідини, та не активує попереджувальний сигнал;
- ремінь безпеки сидінь першого ряду не був правильно прикріплений після ремонту;
- проблеми з підвіскою;
- несправна робота автоматичного закривання вікон;
- проблеми з навігатором – останнє наймасштабніше відкликання.
Кожного разу, коли виникає така ситуація, власники автокарів Тесла отримують повідомлення від компанії, в якому міститься прохання перевірити, чи не значиться у списку на відкликання придбана ними модель.
Що відбувається із відкликаними електрокарами
Маючи бурхливу фантазію, можна уявити гігантський полігон, на який сповзаються тисячі автівок, а потім потужний каток зминає їх та пресує у величезні купи залізяччя. Насправді ж все відбувається зовсім не так болісно. Відкликання компанією автомобіля означає, що кожен власник, незалежно від віку машини та пробігу, отримає безкоштовний ремонт технічного вузла, який викликав проблему. Суми витрат на такий ремонт компанія не розголошує, але їх масштаби можна приблизно уявити, зіставивши вартість запчастин із кількістю відкликаних авто.
Чому Tesla йде на такі витрати
І все ж таки узагальнимо причини, що спонукають Маска до таких чималих витрат:
- виникнення нових рішень та технологій, що дозволяє вдосконалювати транспортні засоби;
- етичні норми, які спонукають компанію слідкувати за безпекою своїх електрокарів;
- захист репутації автовиробника на ринку з високою конкуренцією;
- економія коштів: судові позови можуть вилитися у суми значно більші, ніж обходиться відкликання;
- нагляд законодавчих органів та ЗМІ.
Можна було б сказати, що це відбувається через особливу увагу Міністерства Юстиції та Національного управління безпеки дорожнього руху (NHTSA), але це буде неправдою. Адже компанія майже завжди вдається до відкликання ще до рішення суду, а часто навіть раніше, ніж на проблему звертають увагу компетентні органи.
Тесла у хорошій компанії
Заради справедливості треба зазначити, що не тільки в Tesla трапляються такі прикрощі. Наприклад:
- Volkswagen, Stellaris, General Motors та Mercedes-Benz були вимушені відкликати свої електромобілі через внутрішні несправності батарей LG Energy Solution, виготовлених у Кореї.
- Toyota та Hyundai відкликали свої авто через ризик виникнення пожежі та несправності батареї.
Коли ти лідер, увага, прикута до тебе, значно більша й не завжди прихильна. Щоб не втратити флагманську роль, доводиться в усьому бути трохи кращим, ніж конкуренти. Принаймні, прагнути цього.